Suplementy na odchudzanie są pospolite na rynku parafarmaceutyków. Jednak wiele z nich w ogóle nie pomaga. Rzadko też myślimy o tym, że mogą nam wręcz zaszkodzić. Ale istnieją takie, które faktycznie działają. Które wybrać, aby nie wydawać pieniędzy w błoto, lecz realnie ułatwić sobie zrzucanie zbędnych kilogramów? Na pytanie to odpowiada dietetyk Arkadiusz Matras, współautor portalu Dietetyka #NieNaŻarty.
Suplementy na odchudzanie
W odchudzaniu najważniejsza jest dieta (redukcja kaloryczności posiłków) oraz aktywność fizyczna (zwiększenie wydatków kalorycznych). Znaczenie ma też wysypianie się i obniżanie napięcia psychologicznego. Proces zrzucania kilogramów tłuszczu w niewielkim, ale zauważalnym stopniu wspomóc mogą suplementy diety na odchudzanie. Które dokładnie i poprzez jaki mechanizm? Zapraszam do wysłuchania podkastu.
Podcast „Teoretico” można wysłuchać za pomocą: Spotify, Anchor, iTunes/Apple Podcast, Podcast Addict, Google Podcasts, Castbox, Podkasty.info, RSS.
Jeżeli podoba Ci się mój podcast oraz doceniasz pracę, jaką wkładam w pisanie artykułów na tej stronie, zachęcam do dołączenia na moim profilu w serwisie Patronite. To przede wszystkim dzięki wsparciu Patronów mogę tworzyć treści, publikować je, jak również utrzymywać samą stronę. Pięć lub dziesięć złotych miesięcznie nie jest dla jednej osoby dużą kwotą. Ale przy wsparciu wielu staje się realnym, finansowym patronatem bloga.
Bardzo dziękuję za podcast. Z przyjemnością wysłuchałam cennych informacji od fachowca. Ja jestem amatorką i fanką zarówno nowoczesnych technologii (także w kosmetologii), jak i starożytnych metod, w tym ajurwedy.
Niedawno odkryłam Beta Glukan, który pomaga mi utrzymać dłużej uczucie sytości. Stosuję go razem z KELP, algami morskimi, które dodatkowo są bogatym źródłem cennych mikroelementów.
Informacje na temat tych substancji są dostępne w internecie.
Pozdrawiam.
Siła pastylki, która ma załatwić za nas całą robotę jest mierna, ale wiara czyni cuda. 😉
Ciekawy podcast, dzięki. Kiedy rozmawialiście o kreatynie była mowa o zwiększeniu beztłuszczowej masy mięśniowej, ale bez wpływu na odchudzanie. Na tyle co orientuję się w temacie, to zwiększając beztłuszczową masę zwiększamy metabolizm spoczynkowy, ergo spalamy więcej kalorii, co w długim terminie sprzyja odchudzaniu. Zgodziłbyś się?